viacúčelové športové zariadenie vrakuňa

bratislava, slovenská republika
súkromný investor

zastavovacia štúdia I 2007
spolupráca I topprojekt, s.r.o.
autor I r.burčík

plocha pozemku I cca 1ha

Celý komplex sa rozkladá na pozemku s rozlohou cca 1ha a nadväzuje na lesopark mestskej časti Bratislava Vrakuňa, čo rozširuje relaxačnú a športovú zónu v tejto lokalite.

Dominantou komplexu je krytá hala s 3 tenisovými kurtami, z ktorých jeden je možné prispôsobiť prípadným potrebám squashových alebo badmintonových hráčov. V centrálnej budove sa nachádza aj fitnes centrum. Športová činnosť je podporená aj relaxačno-zábavným zázemím obsahujúcim sauny, wellnes, bowling a požičovňu športového náradia . V budove sa uvažuje s reštauráciou pre 30-40 hostí, samozrejmosťou je café bar – obidve s možným sledovaním práve hrajúcich tenistov.

V okolí budovy sa predpokladá s vonkajšími športoviskami, ktoré by využívali zázemie v centrálnej budove. Navrhujeme 8 tenisových kurtov, z toho jeden centrálny s možnosťou sledovania zápasu z miest na tribúnach. Pre zvýšenie kapacity využitia vonkajších kurtov v zimnom období sa uvažuje s prekrývaním troch kurtov nafukovacou halou. K precvičovaniu techniky tenisových úderov budú k dispozícii dve tréningové steny. K vybaveniu vonkajších športovísk patria: minigolf, dve ihriská pre plážový volejbal, ihrisko pre minifutbal.